Opalanie jasnej skóry – o czym musisz wiedzieć?

Jeśli masz jasną karnację, twoja biała skóra przyciąga słońce jak magnes. Nie daj się zwieść promieniom i nie wychodź na plażę bez ochronnych kremów. Inaczej ryzykujesz, że spalisz się na węgiel. Alternatywa? Możesz skorzystać z zabiegów opalania natryskowego w naszym salonie kosmetycznym w Grójcu. Zadbamy o Twoją urodę! Tymczasem kilka słów o tym na co zwracać uwagę jeśli masz jasną karnację.
Zabieg kosmetyczny Dermapen - Grójec - Świat Urody

Charakterystyka typu

Masz rude włosy lub jesteś jasną blondynką. Natura obdarzyła cię niebieskimi oczami i mlecznobiałą cerą. Gdy tylko słońce mocniej zaświeci, twoja twarz pokrywa się piegami. Te urocze złote kropeczki są dowodem na to, że skórze brakuje naturalnego pigmentu zwanego melaniną, który stanowi naturalną barierę ochronną przed promieniami UV.

Ochrona

Według dermatologów brązowienie skóry pod wpływem słońca to nic innego jak jej reakcja obronna. Melanocyty, komórki odpowiedzialne za wytwarzanie ochronnej melaniny, nadmiernie pobudzone przez promienie UVB produkują w szybkim czasie dużą ilość pigmentu. Poza efektem opalania, wywołuje to przebarwienia (np. piegi) i poparzenia, czego skutkiem jest czerwony piekący rumień. Promienie UVA docierają natomiast do wnętrza skóry. Przyspieszają proces powstawania zmarszczek, a także mogą być przyczyną zmian nowotworowych. Twoja skóra jest szczególnie delikatna, więc potrzebujesz silnej armii ochronnej w postaci mleczek, żeli, balsamów z bardzo wysokim filtrem.
Uwaga! Najszybciej przypiekają się uszy, nos, powieki i dekolt.

Odcień opalenizny

Chroniąc skórę odpowiednimi kosmetykami, opalisz się na kolor brzoskwiniowy. Zapomnij o ciemnym brązie!
W Polsce, spędzając wakacje nad jeziorem, stosuj kosmetyki z filtrami SPF 20-30. Kremu ochronnego używaj też, gdy jedziesz samochodem, bo promienie UVA przenikają przez szybę. W ciepłych krajach, nad ciepłym i silnie zasolonym morzem stosuj filtry SPF 30-50+.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are requierd